Firma Gamo jest najbardziej rozpoznawalnym na świecie producentem śrutu. Na terenie Europy, dużą popularnością cieszą się wiatrówki oraz powiązane akcesoria ich produkcji. Firma wywodzi się z Hiszpanii, początki jej działania opierały się na produkcji ołowiu, z czasem przekształconej na produkcję śrutu do wiatrówek, a od 1950 roku produkuje także wiatrówki. Przy produkcji firma wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby amunicja była precyzyjna i najwyższej jakości, a strzelanie z wiatrówek dawało najwięcej satysfakcji. Produkty firmy Gamo są eksportowane do 80 krajów, gdzie cieszą się zaufaniem użytkowników.

Nasz sklep internetowy ma bogatą ofertę wiatrówek długich – karabinków oraz krótkich - pistoletów. Większość modeli wiatrówek długich posiada napęd sprężynowy, oferujemy wiatrówki łamane, z naciągiem dolnym lub naciągiem bocznym. Wiatrówka Gamo może posiadać także napęd PCP, zaletą jest brak odrzutu przy strzale, przy dużej mocy i dobrej celności, ale należy pamiętać, aby zaopatrzyć się także w butlę sprężonego powietrza oraz pompkę do napełniania. Jeden kartusz wiatrówki Gamo na PCP ma pojemność 200 cm3, przy napełnieniu do ciśnienia 232 BAR umożliwia oddanie ok. 180 strzałów. Krótkie wiatrówki Gamo posiadają napęd na CO2, 12-gramowy nabój pozwala na oddanie ok. 60 strzałów.

Wiatrówki Gamo posiadają kaliber 4.5 mm, a prędkość początkowa to od 200 do 305 m/s przy karabinkach oraz od 105 do 140 m/s przy pistoletach. W wybranych modelach długich wiatrówek Gamo, zastosowana jest technologia IGT - Inert Gas Technology, czyli sprężyna gazowa, która potrzebuje mniejszego nakładu siły niż sprężyna tradycyjna, daje mniejszy odrzut zwiększając precyzję strzału.

Do wiatrówek Gamo używany jest śrut Diabolo, czyli ołowiany śrut mający stożkowy kształt zakończony grzybkiem, szpicem, płasko lub otworem. Śruciny, które posiadają grzybek lub szpic na zakończeniu, posiadają większą siłę przebicia oraz pozwalają na strzały na dłuższym dystansie, ze względu na ich opływowy kształt.

Cena wiatrówki krótkiej w sklepie internetowym zaczyna się już od 229,99 zł, a długiej od 390,00 zł, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami ofert. Gamo wiatrówki to sprzęt wysokogatunkowy, do celów rekreacyjnych i sportowych, który sprosta wymaganiom zarówno profesjonalistów jak i początkujących strzelców.

Wiatrówki Gamo posiadają moc poniżej 17 J, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie wymagane jest żadne zezwolenie, zakupu może dokonać osoba mająca co najmniej 18 lat. Sprzedawane przez nas wiatrówki posiadają gwarancję 12-miesieczną. Skontaktuj się z nami, aby dokonać najtrafniejszego wyboru, służymy fachową poradą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl