Kajdanki sklep internetowy

Kajdanki to skuteczne narzędzie ograniczenia swobody ruchów rąk i nóg. Wykorzystywane są przez różne służby przy zatrzymaniach, transporcie i obezwładnianiu niebezpiecznych osób.

Budowa kajdanek nie jest skomplikowana. Większość z nich składa się z dwóch obręczy nakładanych na nadgarstki lub kostki oraz elementu je łączącego. Łącznikiem najczęściej jest łańcuch, ale są również kajdanki z łącznikiem opartym o zawiasy, a także modele ze sztywnym połączeniem obręczy.

Tak zwane kajdanki policyjne to najbardziej popularny ich rodzaj, służą do ograniczenia swobody ruchu rąk. Istnieją również kajdanki na nogi , stosowane przy transporcie osób wyjątkowo niebezpiecznych i w więzieniach. Kajdanki na nogi mają dłuższy niż te na ręce łącznik, który pozwala osobie zakutej wykonywać drobne kroki. Można również kupić kajdanki jednorazowe, które działają na zasadzie popularnych opasek zaciskowych. Wykonano je z odpornego na uszkodzenie materiału, są bardzo lekkie. Sprawdzają się jako dodatkowe wyposażenie służb mundurowych i specjalnych.

Przechowywanie kajdanek, a zwłaszcza noszenie ich przy sobie wymaga posiadania odpowiedniej kabury. Najczęściej jest ona przypinana do paska. Zapewnia to łatwy i szybki dostęp do kajdanek w sytuacji zagrożenia. Dostępne są także kabury na kajdanki wyposażone w specjalny uchwyt na pałkę, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które wykorzystują oba elementy wyposażenia jednocześnie. Osoby odwiedzające sklep z kajdankami mogą być również zainteresowane uniwersalnym kluczem do nich ( np. w formie breloka ) , a także przecinakiem do kajdanek jednorazowych.

Kajdanki Lublin i Poznań sklep stacjonarny

 

Kajdanki kupicie także w naszych sklepach stacjonarnych:

KAJDANKI LUBLIN, G.H. Olimp I 
Al. Spółdzielczosci Pracy 34                     
Tel. 81-740-81-92                         
e-mail: olimp@militarne.pl

Godziny otwarcia:
Pon - Sob 10-21
Nie 10-20


KAJDANKI POZNAŃ, ul.Przemysłowa 41
Tel. 61-282-15-36
Mobile: 739-033-022
e-mail: poznan@militarne.pl

Godziny otwarcia:
Pon - Pt 10-18
Sob - 10-14

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl