Wiatrówka Gamo CFX 4,5mm
Opis
Nazwa produktu | CFX 4,5 mm | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kaliber | 4,5 mm | ||||||||
Prędkość początkowa | 305 m/s | ||||||||
Długość całkowita | 1160 g | ||||||||
Długość lufy | 435 mm | ||||||||
Waga | 3000 g | ||||||||
Zasięg skuteczny | 100 - 150 m | ||||||||
Zasięg maksymalny | 200 - 260 m | ||||||||
Naciąg | Lufa stała | ||||||||
Napęd | Sprężynowy | ||||||||
Tryb strzelania | Jednostrzałowy | ||||||||
Gwarancja | 12 m-cy | ||||||||
Cechy szczególne | lufa gwintowana | ||||||||
kolba typu Monte Carlo z lekko wyniesioną baką | |||||||||
zielony pręcik w muszce i czerwony w regulowanej szczerbince | |||||||||
jednoczęściowa polimerowa osada | |||||||||
zabezpieczenie przed ślizganiem się karabinka w dłoniach | |||||||||
blokada spustu |
Wiatrówka ze stałą, gwintowaną lufą kaliber 4,5 mm długą na niemal pół metra! Zastosowano dźwignię dolnego naciągu, co korzystnie wpłynęło na celność ale i na wygodę samego napinania. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie obrotowego portu ładowania śrutu - gdy sprężyna jest już napięta port jest otwierany poprzez obrót i śrut jest ładowany do portu. Jego prędkość początkowa to 305 m/s!
Bezpieczeństwo strzelania gwarantuje blokada spustu - jej nastawna dźwignia znajduje się wewnątrz kabłąka (osłony spustu) tuż przed językiem spustowym. W pozycji zabezpieczonej dźwignia ta uniemożliwia wygodne położenie palca na języku spustowym, a nawet świadome jego ściągnięcie nie spowoduje strzału.
Wiatrówka posiada otwarte, mechaniczne przyrządy celownicze wyposażone w światłowody: czerwony w muszce oraz dwa zielone w szczerbince - regulowanej w pionie i poziomie. Zamontowanie celownika optycznego lub kolimatorowego jest możliwe dzięki szynie montażowej standardu 11 mm znajdującej się na grzbiecie komory sprężania. Szyna ta jest podniesiona o ok. 6 mm, dzięki czemu można stosować celownik o większym obiektywie na niższym montażu.
Karabin posiada jednoczęściową polimerową osadę. Chwyt pistoletowy posiada strukturę antypoślizgową, co oprócz korzystnych wrażeń estetycznych zabezpiecza przed ślizganiem się karabinka w dłoniach. Chwyt przedni posiada półelastyczne wkłady zwiększające komfort trzymania ręką podpierającą.
Kolba typu Monte Carlo posiada lekko wyniesioną bakę (poduszkę policzkową) oraz miękką, wentylowaną stopkę. Pozwalają one lepiej i wygodniej złożyć się do strzału.