Pistolet Wiatrówka pistolet Legends C96

Dostępność: Dostępny na zamówienie
Cena: 584,99 zł 584.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nazwa produktuC96
Kaliber 4,5 mm
Prędkość początkowa 125 m/s
Pojemność magazynka 20 sztuk
Długość całkowita 310 mm
Waga 798 g
Napęd CO2
Tryb strzelania Wielostrzałowy
Gwarancja 12 m-cy
Cechy szczególne nastawna szczerbinka
  bezpiecznik skrzydełkowy
  spust SA

 

Wiatrówka pistolet Legends C96 to pneumatyczna wersja pistoletu Mauser C96, kojarzącego się niezmiennie z czasami I wojny światowej. W oryginale, ten pistolet uznawany jest za pierwszy udany typ pistoletu samopowtarzalnego. Oryginał stworzony przez trzech braci w niemieckiej fabryce Mausera produkowany był od 1896 roku, łącznie wykonano ponad milion egzemplarzy.

W Legends PC96 zadbano o wierne odzwierciedlenie wszystkich szczegółów oryginalnej broni. Mauser jest zasilany montowaną w chwycie wiatrówki kapsułą CO2 o pojemności 12 gramów, strzela on metalowymi kulkami 4,46 mm. Zastosowany mechanizm pozwala wystrzeliwać kulki z prędkością wylotową dochodzącą do 125 m/sek., dzięki czemu można oddawać celne i mocne strzały na odległość kilkunastu metrów. Stalowa kulka jest bardzo twarda, przez co bez problemu, efektywnie przebija różne przedmioty, na przykład puszki, czy butelki. W tej znakomitej replice kultowego pistoletu wykorzystano system blow-back imitujący pracę broni palnej podczas strzelania. Po każdym wystrzale zamek cofa się, napina kurek, z magazynka pobierana jest kolejna kulka i wiatrówka jest gotowa do oddania kolejnego strzału. Dostarcza to wspaniałych odczuć podczas zabawy i pozwala pracować nad naszymi umiejętnościami strzeleckimi. Masywna konstrukcja z metalowymi częściami powoduje, że pistolet jest wytrzymały i dobrze leży w dłoni. Wymienny magazynek pudełkowy może pomieścić 20 kulek stalowych, co pozwala uniknąć częstego ładowania i daje możliwość maksymalnej koncentracji na zabawie. Pistolet pneumatyczny wyposażono też w nastawną szczerbinę, która umożliwia wyregulowanie wiatrówki do strzelania na różne dystanse, a to znacząco przekłada się na precyzję oddawanych do tarczy strzałów.

Mausera wyposażono w bezpiecznik skrzydełkowy, znajdujący się tam, gdzie jest w oryginalnej konstrukcji. Przełączając go, uniemożliwiamy ściągnięcie języka spustowego, a co za tym idzie, oddanie strzału. Takie rozwiązanie pomaga zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania, chroni użytkownika i osoby postronne. Podczas przenoszenia broni pneumatycznej, bezpiecznik powinien być włączony, co zmniejsza groźbę wypadku i rażenia kulką czegoś innego niż nasz cel.

Mechanizm spustowy działa wyłącznie w trybie single action, co oznacza, iż po napięciu kurka wiatrówka jest gotowa do oddania strzału. W tym trybie droga języka spustowego jest dość krótka, dzięki czemu trudniej o błąd strzelca polegający na nierównym ściąganiu spustu, co z kolei w ogromnym stopniu przekłada się na celność strzału. Przyzwoite skupienie śrutów gwarantuje również zastosowanie długiej lufy.

Pistolet Legends C96 to coś więcej niż strzelanie dla przyjemności. To wyśmienita oferta dla wszystkich miłośników rekonstrukcji historycznych. Doskonałe odtworzenie szczegółów oryginalnej konstrukcji sprawia, że Mauser idealnie nadaje się na wszelkie zloty i eventy rekonstruktorskie przedstawiające wydarzenia z okresu I lub II wojny światowej. Ponadto, C96 będzie doskonale prezentować się na półce każdego kolekcjonera militariów z tamtych czasów.

Istniejąca od kilku lat seria replik LEGENDS jest ciągle poszerzana o nowe modele broni historycznej. Miłośnicy starej szkoły konstrukcji broni, kolekcjonerzy i militaryści mają zatem coraz szerszy wybór, jeśli chodzi o strzelające repliki sięgające rodowodem początków XX wieku, a nawet wcześniej. Śledząc bogatą historię tych pistoletów, można się przenieść w czasy pionierskich konstruktorów i poznać zawirowania wojenne oraz związane z nimi zagadnienia historii oręża. Seria Legends pozwoli każdemu stworzyć własną kolekcję wyjątkowych replik najbardziej przełomowych konstrukcji uzbrojenia.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl